جمعه , فروردین ۴ ۱۳۹۶
خانه / آخرین اخبار / دانلود کتاب آموزش کاربردی نرم افزار IDRISI TerrSet

دانلود کتاب آموزش کاربردی نرم افزار IDRISI TerrSet

نرم افزار ایدریسی از ابتدا برای حل مشکلات سنجش از دوری، جغرافیایی، منابع طبیعی، محیط زیستی و کشاورزی پا به عرصه وجود گذاشته است. علاوه برآن، یک گروه پژوهشی قوی در دانشگاه کلارک به طور دائم مشغول بررسی نظریه ها و روش های نو و وارد نمودن آن ها در نرم افزار هستند. گواه آن رشد و بالندگی این نرم افزار در طی دو دهه اخیر می باشد. دخالت متخصصان یاد شده، باعث شده است که نرم افزار ایدریسی چیزی بیش از مجموعه ای نامنظم و غیرمرتبط از روش ها و رویه های قدیمی و جدید سنجش از دور و سامانه های اطلاعات جغرافیایی باشد.

IDRISI یک سیستم یکپارچه اطلاعات جغرافیایی (GIS) و سنجش از نرم افزار از راه دور است که توسط آزمایشگاه کلارک در دانشگاه کلارک برای تجزیه و تحلیل و نمایش اطلاعات مکانی دیجیتال توسعه یافته است.. IDRISI یک سیستم کامپیوتری مبتنی بر شبکه (PC grid-based) است که ابزارهایی را برای محققان و دانشمندان درگیر در تجزیه و تحلیل دینامیک های سیستم زمین جهت تصمیم گیری موثر در مدیریت زیست محیطی، توسعه پایدار منابع و تخصیص منابع عادلانه ارائه می دهد است.

www.GIS-RS-GPS.ir

ویژگی های کلیدی IDRISI

  • بسته کامل أنالیزهای GIS برای تجزیه و تحلیل اساسی و پیشرفته مکانی، از جمله ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل آماری و سطحی، پشتیبانی تصمیم گیری، تغییرات زمین و پیش بینی آینده، و تجزیه و تحلیل سری های زمانی در عکس؛
  • یک سیستم پردازش تصویر کامل با تعداد زیادی classifer نرم و سخت، از جمله classifer های یادگیری ماشینی مانند شبکه های عصبی و آنالیز درخت طبقه بندی (classification tree)، و همچنین تقسیم بندی تصویر برای طبقه بندی؛
  • محیط های مدل سازی یکپارچه از جمله Earth Trends Modeler برای سری های زمانی تصویری در روندهای زیست محیطی و Land Change Modeler برای تجزیه و تحلیل و پیش بینی تغییر زمین.
مطالب مشابه  دانلود رایگان کتاب Python Geospatial Development

نوع فایل: PDF

تعداد صفحات: ۴۸۹

حجم: ۱۸ مگابایت

نوع آموزش: با ذکر مثالهای کاربردی

مباحث مطرح شده:

 

نحوه استفاده از سیستم ادریسی TerrSet

تحلیلهای سه بعدی در محیط ادریسی

پردازش تصویر در محیط ادریسی

تغییرات کاربری زمین با مدل LCM

GeOSIRIS

مدلسازی زیستگاه و تنوع زیستی

مدلسازی خدمات اکوسیستم

بررسی تغییرات اقلیمی و مدلسازی

مدلسازی روندهای زمینی

 

دانلود رایگان کتاب

۱

درباره‌ی mahmoodsoltanian

شاید این مطلبم به دردت بخوره

میانگین فاصله نزدیک ترین همسایگی

مجموعه تحلیل آماره فضایی ابزارهای زیادی را برای تحلیل الگوها در اختیار کاربران قرار می …

پاسخ دهید